Woda – niezbędna do życia

Woda jest niezbędna do życia. Podobnie jak światło słoneczne, bez wody musielibyśmy przestać istnieć. Niestety nasza woda staje się coraz rzadsza – to się dzieje cały czas. Zasobem, który każdy musi mieć jest woda. Woda stanowi 70% ludzkiego ciała w czasie starości, 80% u zdrowego dorosłego, a 90% u zdrowego dziecka. Oczywiście woda jest niezbędna dla życia na Ziemi. Wydaje się również, że jej brak jest prekursorem naturalnej śmierci. Czy to, co dzieje się na naszej planecie może sprawić, że wyczerpiemy nasze zaopatrzenie w wodę? Miejmy nadzieję, że nie.

Możemy rozwiązać ten problem?

Musimy zacząć naszą wodę sprowadzać do recyklingu. Nie możemy nadal tracić jej – żyjąc jakby nie było jutra. Ludzkość musi współdziałać, by dzielić zasoby światy albo – zginiemy.

Woda z odzysku nie jest do wykorzystania jako forma wody pitnej o ile oczywiście ktoś ma do czynienia z kryzysem jakiegoś ogromnego odsetka, gdzie opcją jest umrzeć z pragnienia albo pić skażoną wodę. W tym przypadku, większość z nas wybrałby to by pić wodę z recyklingu.

Woda z odzysku nie jest „zła”. Może ona być stosowana przez ludzi na wiele różnych sposobów. W rzeczywistości może to być zbawieniem naszego zaopatrzenia w wodę.

Zastosowania dla rolnictwa i ogrodnictwa wody z recyklingu są zdumiewające. Schwytana woda deszczowa może być idealna do zbiornika wody deszczowej i być wyprowadzona zewnątrz do roślin wodnych. Woda deszczowa jest wystawiona na pewne ryzyko skażenia. Dach, który jest malowany farbami na bazie ołowiu może skazić wodę, która może stanowić zagrożenie dla zdrowia ludzi lub zwierząt.

Środki ostrożności to jest to, co należy stosować wraz ze zdrowym rozsądkiem, aby ustalić, czy można sobie pozwolić na zbieranie wody deszczowej do swoich zbiorników wody deszczowej bez żadnych zagrożeń. To opiera się głównie na wszelkich zanieczyszczeniach znajdujących się na dachu. Jeśli ktoś mieszka w pobliżu portu lotniczego, a następnie decyduje się na zbieranie wody deszczowej z dachu by używać jej do uprawy żywności nie będzie to mądry pomysł, jeśli zawiera ona paliwo z silników odrzutowych.

Ogólnie korzyści z recyklingu wody znacznie przewyższają ryzyko [źródło]. Długie ryzyko długoterminowe związane z niedoborem wody jest znacznie bardziej przerażające niż recykling zużytej wody. Nawet jeśli woda nie nadaje się do podlewania upraw spożywczych – może być używana do tego by upiększyć ogród kwiatowy.

Musimy znaleźć sposób, aby pracować razem, aby rozwiązać ten problem. Twórcy i instalatorzy zbiorników wody deszczowej są na krawędzi technologii, która może ocalić ludzkość.

Dodaj komentarz